0352 222 33 68
Logo
TEDAVİLER
Dentalara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülümseme hayatın birçok alanında sizi bir adım öne taşır. Güzel bir gülüş kişinin, kolay iletişim sağlayan biri olarak algılanmasında ve buna bağlı özgüvende etkin rol oynar.

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın iç içe geçtiği, kişiye güzel bir gülüş kazandırılmasıdır. Bu tedavide diş hekimi kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı göz önünde bulundurarak bir gülüş dizaynı yapar. Gülüş tasarımı kişiye özel yapılan bir uygulamadır. Bu aşamada hasta ile hekimin etkin iletişimi başarıda en önemli faktördür. 


Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyin etkin iletişiminde, hatta psikolojisinde rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Bireyin gülüşünden memnun olmaması, gülerken ağzını kapatmaya çalışması, dişlerinin şekil ve renginden rahatsızlık duyması bu konuda en sık rastlanan durumlar arasındadır.

Güzel bir gülüş için yüz biçimi, dudak yapısı, çenelerin genişliği vs. gibi birçok etken hekim tarafından değerlendirilir ve bunlara uyumlu diş şekilleri planlanır. Bu planlamalar somut ortamlarda hastaya gösterilerek onayının alınmasıyla tedavide ilerlenir. Diş hekimliğinde estetik materyallerin gelişmesiyle pek çok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları çözümlenebilmektedir.