0352 222 33 68
Logo
SAĞLIK TURİZMİ
Dentalara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Diş sağlığı turizmi günden güne popülerlik kazanmaya başladı.Yurtdışında yaşayan hastalar, yaşadıkları yerdeki diş tedavi ücretlerinin yüksekliğinden dolayı diş tedavilerinde Türkiye'yi tercih ediyorlar. Türkiye’de sağlık sektöründe, son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirilmiştir.

Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Türkiye coğrafi konumu, sahip olduğu sağlık kuruluşları, sektördeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile sağlık turizmi açısından bir çekim merkezidir.

Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmet kalitesinin yanı sıra hasta ile iletişim, muayene ya da tedavi süresi gibi etkenlerin diğer birçok ülkeye oranla üst seviyede olması tercih edilirliği daha da arttırıyor.

Özellikle son yıllarda Türkiye’de sağlık turizminde çok başarılı atılımlar yapılmaktadır. Devlet de kurumların yatımlarına destek olmaktadır. Her şeyden önce bu girişimler dünyanın Türkiye algısını olumlu yönde etkilemektedir. Kendi istatistiklerimize bile baktığımızda. Türkiye’nin lokasyonu, verilen kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlar bir araya gelince, ülke olarak sağlık turizminde daha da ileri bir noktaya geleceğimizden hiç şüphe yok.